Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka Obce Utekáč

Máte viac ako 50 rokov a chcete robiť prácu, ktorá vás baví? Je tu pre vás pripravený dotazník. Vytlačiť
 

Vek môže naozaj zohrávať dôležitú rolu pri prijímaní nových ľudí do zamestnania a preto sa treba na to pripraviť. Chcete rozbehnúť novú prácu ktorá vás baví, len neviete nájsť odvahu?

Ľudia po 50-tke toho vedia veľmi veľa. A to nielen v oblasti, v ktorej doteraz pracovali, či pracujú. Mnohí majú výborné vedomosti a zručnosti v oblastiach, ktoré boli doteraz skôr ich záľubou, napr. remeslá, záhrada, pečenie a veľa ďalších vecí.

Niektorí sú nezamestnaní, alebo chodia do práce z povinnosti, a mohli by sa živiť vecami, ktoré nielen dobre ovládajú, ale ich aj bavia.

Okrem sebarealizácie je to napokon aj cesta k zlepšeniu rodinného rozpočtu.

Ľudia po 50-tke majú skutočne veľa skúseností a iných konkurenčných výhod. Postupne aj zamestnávatelia začínajú znovu objavovať čaro skúseností a stability zamestnancov 50+.

Chceme spolu s VAMI a pre VÁS vytvoriť v našom regióne priestor pre lepšie zamestnanie sa ľudí po 50-tke (50+).

Máme podporený projekt s názvom Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni. Budeme ho realizovať v Banskobystrickom kraji, konkrétne na území Partnerstiev Hontiansko – Dobronivskom, Hontiansko – Novohradskom a Malohontu. Jedná sa o územie okresov Zvolen, Krupina, Veľký Krtíš a Rimavská Sobota.

Chceme sa spolu s vami pozrieť na čo najviac možností zaujímavej práce pre 50+ v našom regióne. Oslovíme zamestnávateľov, zistíme kde je zaujímavý priestor na podnikanie - za čo by ľudia v regióne boli ochotní platiť a čo im chýba. Budeme hľadať aj možnosti na spustenie rodinných firiem.

Jedným z našich krokov je dotazník určený práve Vám, aby sme lepšie poznali Vaše názory, nápady, či obavy.

Pre vyplnenie dotazníka kliknite na: moodle.cvno.sk/mod/feedback/view.php?id=5237    Dotazník je sprístupnený do 31. 10.2018. Tlačená forma dotazníka je k dispozícii v sídle MAS MALOHONT, na ulici Sama Vozára č. 154 v Hrachove.

Ak má vzniknúť dobrá stratégia zamestnávania 50+ v našom regióne, musíme ju robiť spolu. Projekt Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni realizuje Centrum vzdelávania neziskových organizácií (CVNO), so sídlom v Banskej Bystrici. Partnerom projektu je Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku (VIPA SK).

 


 
 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

KAMEROVÝ SYSTÉM

Názov projektu:   Bezpečne v obci Utekáč   Všeobecný cieľ projektu: V rámci situačnej prevencie kriminality zvýšiť bezpečnosť obyvateľov a návštevníkov obce Utekáč a zvýšiť ochranu majetku a majetku obyvateľov a návštevníkov obce.   Špecifický cieľ projektu:  Vybudovať monitorovací kamerový systém v obci tak, aby bola zabezpečená

webygroup

Úvodná stránka